מרכז החדשנות דואר ישראל בשת"פ עם דואר שוויץ

 

פחות מ - 72 שעות ! ברביעי הקרוב 21.8.2019 ב 12:00 תיסגר ההרשמה ל- POC עם דואר שוויץ ודואר ישראל.

הפיינליסטים יוזמנו לתאריך 10 בספטמבר 2019 ליום ראיונות מרוכז עם הנהלות דואר שוויץ ודואר ישראל.

הפיינליסטים יוזמנו לסדנת PITCH DECK עם שופטים של תכנית המחקר והחדשנות של האיחוד האירופי HORIZON2020 והרשות לחדשנות.

 

קול קורא 2019

 חברת דואר ישראל יוצאת בשיתוף פעולה ראשון עם דואר שוויץ (SWISS POST), שמטרתו איתור פתרונות  טכנולוגיים לאתגרים המשותפים עמן מתמודדות כיום חברות הדואר ברחבי העולם בתחום הסחר המקוון והלוגיסטיקה. דואר ישראל יוצא בקול קורא חדש לסטארט אפים ומיזמים ישראלים להציע פתרונות לוגיסטיים מתקדמים שיענו לצרכי שתי חברות הדואר. בשבועות הקרובים תגיע משלחת בכירים מהדואר השוויצרי, על מנת לבחון מקרוב יחד עם דואר ישראל את הסטארט אפים והמיזמים שיבחרו. מהלך זה הוא המשך למספר פיילוטים שהחלו לאחרונה עם מיזמים בתחום תחבורה חכמה, בלוקצ'יין ומעקב חבילות בינלאומי,  כחלק מאסטרטגית יחידת החדשנות של הדואר לקידום פתרונות טכנולוגיים, פיתוח עסקי מקומי ויצירת קשרים בינלאומיים.

 

במסגרת הקול הקורא יוזמנו יזמים, מפתחים וסטארט אפים ישראליים להציע פתרונות טכנולוגיים התומכים באינטגרציה חלקה של שירות ומסחר מקוון ולא מקוון (לדוגמה, החזרת חבילות, הסניף החדש, ניהול שירות, תורים ועומסים, חנויות לא מאוישות וכו'), לוגיסטיקה - שרשרת אספקה ​​(למשל, פתרונות מלאים ל FULFILLMENT לחברות קטנות ובינוניות, רובוטיקה, נושא מכס וסיווג AI, LAST MILE, תהליכי מימוש אוטונומיים / בלתי מאוישים, שיפור וניצול נפחים בסחר בינלאומי), שירותי DIGITAL TRUST ודיגיטציה ואוטומציה מלאה של חוויית לקוח לאורך כל השירות.

 

לאחר הליך סינון ובחירה ראשוני שיתבצע על ידי דואר ישראל לבחינת התאמת המועמדים לדרישות שתי החברות, יוזמנו הסטארט אפים המתאימים להציג לפני הנהלות שתי החברות בישראל בתחילת ספטמבר. המיזמים שיבחרו יוזמנו לבצע פיילוט עם דואר ישראל ויהיו חלק מהתכנית של מעבדת החדשנות של דואר ישראל שנבנה בימים אלו בתל-אביב. המיזם שיבחר על ידי דואר שוויץ, יוזמן לסדנא בשוויץ בה תבחן התאמתו לביצוע פיילוט ממומן (עד 50,000 פרנק שוויצרי)  עם הדואר השוויצרי.

  

הנחיות לתהליך הגשת מועמדות

נא להוריד את טפסי הקול קורא, למלאם ולהגישם במייל submitinnovation@postil.com 

- תיבת ההגשה submitinnovation@postil.com, שרק בה ניתן להגיש את קבצי הקול קורא, תיפתח מתאריך 23 ליוני 2019  שעה 16:00 ותיסגר בתאריך 21 לאוגוסט 2019 בשעה 12:00 בצהריים.

- על הקבצים להיות בפורמט PDF בלבד (ללא מאקרו / סקריפט), ללא סיסמא ועד לנפח של 8 מגה לקובץ בודד.

- יש לשלוח קובץ נפרד בעברית וקובץ נפרד באנגלית

תשובות לשאלות מציעים

 

 

 תאריכים חשובים

מפגש מציעים (מיטאפ) יתקיים ביום 6 באוגוסט 2019  בשעה 16:00  וייערך בתל אביב -   נא להרשם למפגש באתר   postinnovate.com

לאחר מפגש המציעים (מיטאפ) ניתן יהיה להגיש לחברת דואר ישראל שאלות ההבהרה באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת innovation@postil.com בלבד.

המועד האחרון להגשת בקשות לשאלות  הבהרה: 8 באוגוסט  2019 בשעה 12:00

תשובות לשאלות הבהרה  יפורסמו  עד תאריך:13 באוגוסט 2019

המועד האחרון להגשת מועמדות להצטרפות לתכנית: 21 אוגוסט 2019 בשעה 12:00.

זימון זימון  חברות שזכו לניקוד הגבוה ביותר ליום ראיונות מרוכז שבו ידרשו החברות להציג את הרעיון בפני הוועדה: 10 בספטמבר 2019 (הוועדה רשאית לבקש השלמות ו/או הבהרות ו/או פרטים נוספים מהחברות שהגיעו לשלב זה).

 

פרסום החלטת הדוארים לגבי חברה זוכה – 1 באוקטובר, 2019

חברת דואר ישראל וחברת דואר שוויץ אינן מתחייבות לקבל הצעה כלשהי ו/או לקיים שיתוף פעולה כלשהו.

חברת דואר ישראל רשאית לערוך שינויים והתאמות במועדים השונים שנקבעו בקול קורא או על פיו, ובכלל זה לדחות את המועד האחרון להגשת ההצעות, כל עוד לא חלף מועד זה. הודעה בדבר דחייה כאמור תפורסם באתר האינטרנט של חברת דואר.

 

קצת על  דואר ישראל

חברת דואר ישראל היא חברת הלוגיסטיקה הגדולה בארץ וגוף הריטייל בעל הפריסה הרחבה ביותר בארץ, המונה מעל 1,200 נקודות שירות עם הציבור. החברה נמצאת בבעלות מלאה של המדינה, ומספקת שירותי דואר אוניברסליים לכלל הציבור, מדן ועד אילת.

 

דואר ישראל מציעה פלטפורמה עצומה בשלושה תחומי ליבה: סחר מקוון, בנק הדואר וקמעונאות:

 

סחר מקוון - דואר ישראל היא החברה המובילה בישראל בתחום היבוא האישי מחו"ל, המציעה מגוון רחב של פתרונות  תומכי סחר מקוון, לוגיסטיקה ושירותים פיננסיים. בשנת 2018 ימוינו ויחולקו למעלה מ-70 מיליון חבילות על ידי חברת דואר ישראל. לחברה מערך השליחים הגדול בארץ המונה מעל 300 שליחים, המספקים שירותים תומכים בכ-1,200 נקודות ברחבי הארץ, לרבות שירותי משלוחים באותו יום או ביום שלמחרת.

 

בנק הדואר - הגוף הפיננסי הגדול בישראל עם כ-700 סניפים ברחבי הארץ. בנק הדואר מציע מגוון רחב של שירותים לכחצי מיליון לקוחות ומהווה פלטפורמה לאספקת שירותים פיננסיים רחבים. בין השירותים אותם הוא מספק: ניהול חשבון עו"ש, שירותי מט"ח, רכישת כרטיסים נטענים לשימוש בארץ ובחו"ל, שירותי העברות כספים בארץ ובחו"ל, הלוואות חוץ בנקאיות ועוד. בנק הדואר משמש גם כזרוע התשלומים של המדינה. בשנת 2017 בוצעו דרך בנק הדואר כ-14 מיליון פעולות תשלומים למשרדי הממשלה, זאת בנוסף ל-3.5 מיליון פעולות ברב-קו עבור משרד התחבורה. ב-2018 הונפקו למעלה מ-150 אלף רישיונות נהיגה, וכ- 100 אלף רישיונות רכב.

 

מערך הקמעונאות - לדואר את פרישת הריטייל הגדולה בישראל עם מעל 1,200 נקודות ברחבי הארץ וכ-50 מיליון ביקורים בשנה. מערך זה מאפשר לכל לקוח לבצע מגוון רחב של שירותים במקום ובזמן שנוחים לו והוא בעל פוטנציאל עסקי רחב.

 

התחומים המגוונים בהם מטפלת  חברת הדואר מאפשרים לה להציע סל שירותים מלא ליבואן וליצואן בתחומי המיון, המסירה והשילוח כגון מעקב ממוחשב אחר משלוחים, מערכת ניהול יצוא, שירותי עמילות מכס, זאת בנוסף לטיפול ואיסוף משלוחים בתוך הארץ ולחו"ל, ותמיכה באמצעות המערכת הפיננסית ומערך הריטייל הרחב.