סמארטקארד טיפים לשימוש בכרטיס בעת נסיעה

טיפים לשימוש בכספים בעת נסיעה

 • משיכת מזומנים במכשירים אוטומטיים – ישנם מכשירים אוטומטיים שעלולים לגבות עמלה בנוסף לעמלה הנגבית בכרטיס.  כדאי לברר זאת לפני ביצוע משיכת הכספים.
 • היה מוכן - הזן בטלפון הנייד שלך את מספרי מוקד השירות הטלפוני של הכרטיס במדינה (או במדינות) אליה אתה נוסע. כך, במידה ותרצה לבדוק את יתרתך או אם תזדקק לסיוע בנוגע לכרטיס, תוכל ליצור עימנו קשר בקלות.

שים לב, שיחות מהטלפון הנייד אינן בחינם. גם מלונות יכולים לחייב עבור התקשרות לשיחות חינם.

הגבלות
ישנן מספר מדינות בהן לא ניתן להשתמש בסמארטקארד שלך. אם תנסה למשוך כספים או לרכוש בבית עסק במדינות אלו בקשתך תידחה ותינתן הסיבה הבאה: "נדחה, מדינה אסורה".
לא ניתן להשתמש סמארטקארד של בנק הדואר במדינות הבאות: קובה, איראן, עירק, צפון קוריאה, סודן, סוריה, אלג'יריה, אפגניסטן, הרשות הפלסטינאית, לבנון, לוב, מלזיה, סומליה, פקיסטן, תוניס ותימן.

בעת השימוש  בכרטיס בבתי עסק בתחום המלונאות, תיירות, השכרת רכב, תחנות דלק כיוון שבתי עסק אלה מעריכים את הסכום הסופי לתשלום ושומרים סכום מסויים בכרטיס.

לא ניתן יהיה להשתמש בסכום השמור עד לשחרורו על ידי בית העסק.

בזמן התשלום הסופי בבתי מלון וחברות להשכרת רכב ניתן להשתמש בכרטיס באופן רגיל. (סכום העסקה הוא הסכום שיחוייב)

לא ניתן יהיה להשתמש בסכום השמור עד לשחרורו על ידי בית העסק.

 

פעולות שניתן לבצע בכרטיס

 • רכישת מוצרים בבתי עסק או באינטרנט
 • תשלום עבור ארוחות ונסיעות
 • משיכת מטבע מקומי במכשירים אוטומטיים
 • תשלום במטבע מקומי

 

שלם במטבע המקומי

בזמן נסיעה (בחו"ל), אנו ממליצים לבחור בתשלום במטבע המקומי ולא בשקלים (למרות שהכרטיס יזוהה בבתי העסק כישראלי). בחירת תשלום במטבע מקומי- במיוחד אם הוא אחד מהמטבעות הטעונים על הכרטיס, תמנע תשלום של הפרשי שער ועלויות נוספות.

זיכרו, אם המטבע המקומי הוא לא אחד מהמטבעות הטעונים על הכרטיס או אם אין יתרה מספקת במטבע התשלום, יתרת הסכום תגבה מארנק אחר לפי הסדר הבא: תחילה במטבע אירו, ולאחר מכן במטבע ליש"ט,  בנוסף תגבה עמלת המרה.


למידע נוסף ראו את טבלת העמלות

 

מתי לא מומלץ להשתמש בכרטיס

 1. אל תמסרו את מספר הכרטיס במלואו לאף אחד, למעט בעת רכישה בבית עסק או בעת יצירת קשר עם מוקד שירות הלקוחות. אנו לעולם לא ניצור קשר עמכם ונבקש את מספר הכרטיס.
 1. אל תמסרו את הקוד הסודי לאף אחד (זיכרו- לא ניתן לשנות את הקוד הסודי).
  אומנם הכרטיס מתאים לשימושים רבים אך אנו ממליצים לא להשתמש בכרטיס כערבון או פיקדון עבור השכרת רכב, בתי מלון והפלגות.
  בתי עסק אלה מעריכים את הסכום הסופי לתשלום ושומרים סכום מסויים בכרטיס.
  לא ניתן יהיה להשתמש בסכום השמור עד לשחרורו על ידי בית העסק.

 

סיוע בינלאומי

אם הסמארטקארד שלכם נגנב או נאבד, התקשרו מייד למוקד השירות הטלפוני על מנת שנחסום את  הכרטיס באופן מיידי ובמקרי חרום נארגן עבורכם העברת מזומנים (עד גובה היתרה בכרטיס) או כרטיס חלופי בהתאם למגבלות וליכולתנו כך שתוכלו להמשיך להנות מהחופשה.

 

לדף הבית של כרטיס סמארטקארד