מאסטרקארד שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

ריכזנו שאלות ותשובות בנושא מאסטרקארד

אנו מקווים כי יהיו לך לעזר


שאלות נפוצות

כרטיס מאסטרקארד של בנק הדואר הוא כרטיס רב מטבעי המוגן על ידי שבב אלקטרוני (צ'יפ) וקוד סודי.
ניתן לטעון שלושה מטבעות לכרטיס (₪ ,אירו וליש"ט) ולהשתמש בכרטיס לרכישה בכל בית עסק בארץ, בחו"ל ובאתרי האינטנרט המכבדים כרטיסי מאסטרקארד. גם במכשירים אוטומטיים למשיכת מזומנים ברחבי העולם המכבדים כרטיסי מאסטרקארד.

ניתן להשתמש בכרטיס בלמעלה מ- 2 מיליון מכשירים אוטומטיים למשיכת מזומנים ובמיליוני בתי עסק ברחבי העולם המכבדים כרטיסי מאסטרקארד.
לאיתור מיקומם המדוייק של מכשירים אוטומטיים היכנסו ל MasterCard ATM locator

בנוסף ניתן להשתמש בכרטיס לרכישה בכל בית עסק או אתר אינטרנט המכבד כרטיסי מאסטרקארד.
ניתן להשתמש בכרטיס גם במדינות שהמטבע המקומי שלהם שונה ממטבעות הכרטיס. במקרים אלו תתבצע המרה אוטומטית של המטבע/ מטבעות שבכרטיס למטבע המקומי. אם המטבע המקומי הוא לא אחד מהמטבעות שטעונים על הכרטיס , תבוצע המרה של המטבעות בארנק לפי הסדר הבא: תחילה מארנק מטבע האירו, ולאחר מכן מארנק מטבע הליש"ט ואז ממטבע השקל, בנוסף תגבה עמלת המרה אשר תקבע על ידי מאסטרקארד ביום קליטת הפעולה ובתוספת אחוז שייקבעו על ידינו (למידע נוסף ראו את טבלת העמלות).
ישנן מספר מדינות בהן לא ניתן להשתמש בכרטיס מאסטרקארד נטען מט"ח. אם תנסה למשוך כספים או לרכוש בבית עסק בקשתך תידחה ותינתן הסיבה הבאה: "נדחה, מדינה אסורה".
סמארטקארד של בנק הדואר אינו ניתן לשימוש במדינות הבאות: קובה, איראן, עירק, צפון קוריאה, סודן, סוריה, אלג"יריה, אפגניסטן, הרשות הפלסטינאית, לבנון, לוב, מלזיה, סומליה, פקיסטן, תוניס ותימן.

לחצו כאן לרשימת העמלות וההגבלות החלות על הכרטיס

כן, ניתן להשתמש בכרטיס לרכישות מקוונות (בהתאם להגבלות הכרטיס) באתרים המכבדים כרטיסי מאסטרקארד
כאשר משתמשים בכרטיס באתר אינטרנט במטבע הנסחר באתר (ובמידה וזהו אחד המטבעות הקיימים על הכרטיס) ניתן לדעת מה יהיה סכום העסקה והשער המדוייקים לעסקה.  לביטחונכם, ייתכן ואתרים מסויימים יבקשו את קוד הביטחון המודפס בגב הכרטיס.
לא ניתן להשתמש בכרטיס להעברות כספים (כלומר העברת כספים לגורם שלישי) או כאמצעי תשלום לשירותי העברות כספים, או כאמצעי תשלום לגישה או רכישה בחנויות או באתרים עם תכנים למבוגרים או להימורים ואסור להתשמש בכרטיס לפעילות בלתי חוקית. יש לציית לחוקים ולתקנות (כולל פיקוח על המרות מט"ח) במדינה בה נרכש הכרטיס או בה משתמשים בכרטיס.

ניתן לבדוק את היתרה על הכרטיס, לצפות בהיסטוריית הפעולות בכרטיס ולבצע המרות בין הארנקים באתר האינטרנט לאחר רישום הכרטיס ב"חשבון שלי"

סמארטקארד של בנק הדואר הוא דרך נוחה ובטוחה לנשיאה ולניהול ההוצאות המציע שקט נפשי ואת הביטחון הנדרש מכרטיס חיוב.
טעינת הסמארטקארד  של בנק הדואר מעניקה לכם שליטה טובה יותר בתקציב מאשר בכרטיסי חיוב או אשראי רגילים. מאחר ועמלת המשיכה ממכשירים אוטומטיים קבועה ואין עמלות בעת רכישה קל יותר לנהל את ההוצאות.

סמארטקארד של בנק הדואר  ניתן לטעינה בשני אופנים:

  1. תשלום באחד מסניפי הדואר מזומן בשקלים או מט"ח וטעינה במטבעות אירו/ליש"ט גם בכרטיס אשראי.
  2. ניתן לטעון את הכרטיס באמצעות העברה בנקאית מחשבונך מכל בנק  לנוחיותכם, ניתן להמיר מטבעות בין הארנקים, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע באתר "החשבון שלי"

 

גם כאשר היתרה בכרטיס עומדת על 0, הכרטיס תקף (עד לתאריך התוקף שמוטבע על הכרטיס) ניתן לטעון את הכרטיס  בכל זמן##. לחצו כאן לפרטים.
## כל עוד הכרטיס בתוקף ובכפוף להגבלות הכרטיס (ראה טבלת עמלות)

 


יתכנו מקרים בהם תרצו לרכוש פריט בסכום העולה על היתרה הקיימת כרטיס. זה בסדר; אם בית העסק מאפשר תשלום חלקי, ייתכן שתוכלו לשלם חלק מהסכום באמצעות הכרטיס וחלק באמצעי תשלום אחר. הקפידו ליידע את בית העסק וודאו את הסכום שתרצו לחייב במאסטרקארד שלכם.
רצוי שבית העסק יעביר תחילה את החיוב במאסטרקארד שלכם ואחר מכן יחייב את יתרת התשלום באמצעי התשלום האחר שבחרתם. וודאו שהכרטיס נמצא ביתרת זכות בכל עת. אנו ממליצים שתבדקו באופן סדיר את העסקאות שביצעתם בכרטיס ואת יתרת הכרטיס ב"חשבון שלי".

מקרה כזה עלול להתרחש כאשר אין יתרה מספקת על הכרטיס לכיסוי העסקה (ניתן להשתמש בכסף שיש על הכרטיס ולשלם על חלק מהעסקה בכרטיס המאסטרקארד שלכם וחלק באמצעי תשלום אחר אם בית העסק מאפשר תשלום חלקי).
שימו לב- ייתכן ובתי עסק כגון מסעדות וחברות השכרת רכב ידרשו יתרה גבוהה מערך העסקה לפני אישור העסקה.

לביטחונכם, סמארטקארד של בנק הדואר מוגן על ידי שבב אלקטרוני (צ"יפ) וקוד סודי.
על מנת להקטין את הסיכוי להונאות- כרטיס הסמארטקארד אינו מקושר לחשבון הבנק שלכם.

במדינות מסויימות ייתכן ותתבקשו להקיש קוד סודי בעל 6 ספרות בעת משיכת כספים ממכשיר אוטומטי. מאסטרקארד של בנק הדואר משתמש בקוד סודי סטנדרטי בעל 4 ספרות, קוד זה יתקבל בכל מכשיר אוטומטי שעומד בתקנות של חברת מאסטרקארד.
לקבלת סיוע בכל נושא הקשור לקוד הסודי, צרו קשר עם מוקד השירות הטלפוני.

ב

בעת שימוש בכרטיס בבתי עסק מסויימים (ראה טבלה מטה) ייתכן שתידרש יתרה הגבוהה מסכום העסקה הסיבות לכך הן: (i) בית העסק עלול לבקש סכום גבוה יותר מהסכום שאושרה מלכתחילה כדי לכסות את עלות הרכישה (לדוגמה, הארוחה) ובנוסף סכום שיכסה טיפ, או תוספת אחרת שתאושר על ידיך. (ii) במקרה של רכישה במכשיר לתדלוק עצמי וזאת כדי לוודא שקיימת יתרה מספקת לכיסוי העלות הסופית של הפעולה.

 

בית העסק

שעור תוספת חיוב ( % מהסכום שאושר)

מסעדות/מזנונים, ממכר שתייה

15%

מכשירים אוטומטיים לרכישת דלקים

75 UDS  או שווה ערך לפי מטבע העסקה

 

למידע נוסף על תוספת החיוב הנדרשת אנא ראה סעיף "מה היתרה הנוספת הנדרשת כדי לבצע עסקאות בבתי עסק לממכר שתיה, מסעדות/מזנונים או תחנות דלק?"
ייתכן שיתרתך נמוכה מי מה שחשבת כיוון שהשתמשת בכרטיס כערבון/פיקדון לצורך אישור עסקה סופית. אנא ראה סעיף "מהו אישור מראש?" למידע נוסף על כך.
ראה בנוסף סעיף "הכרטיס והשימוש בו" בהסכם כרטיס נטען מט"ח.

בעת שימוש בכרטיס באחד מבתי העסק שברשימה ייתכן ויתווסף לסכום העסקה שיעור  או סכום חיוב קבוע כחלק מאישור העסקה על ידי בית העסק. הוספת סכום קבוע או שיעור מסויים לסכום העסקה נקרא "שיעור תוספת החיוב". הכוונה היא שערך העסקה ובנוסף שיעור תוספת החיוב נשמרים ויורדים מיתרת הסכום הצבור בכרטיס. ניתן לראות בטבלה הבאה את האחוזים והסכומים הקבועים שייתכן ויתווספו לעסקאות.

בית העסק

שעור תוספת חיוב ( % מהסכום שאושר)

מסעדות/מזנונים/ממכר שתייה

15%

מוניות/לימוזינות

15%

שירותי תקשורת

£10  או €10 

מכשירים אוטומטיים לרכישת דלקים

75 UDS  או שווה ערך לפי מטבע העסקה


דוגמא: בארוחה במסעדה החשבון מגיע ל 50 € . היתרה המינימלית הדרושה בכרטיס לקבלת אישור לעסקה תהיה שווה ערך ל 57.50 € (50€+ 15% שיעור חיוב (7.50€)= 57.50 €) החיוב הסופי יתבצע לפי הסכום עליו חתמתם בחשבונית או אישרתם באמצעות הקוד הסודי.
ראו סעיף "בעת שימוש בכרטיס בבתי עסק לממכר שתיה, מסעדות או תחנות דלק, לכמה זמן מוחזק סכום העסקה ומדוע?" למידע נוסף בנושא זה. ראה בנוסף סעיף "הכרטיס והשימוש בו" בהסכם כרטיס נטען מט"ח.

לעיתים בית עסק לא סוגר את החשבון הסופי מיד עם ביצוע העסקה, ולעסקה מתווסף שיעור תוספת חיוב על מנת לוודא שכאשר העסקה תסגר באופן סופי תהיה יתרה מספקת בכרטיס. סכום העסקה המאושר על ידי בית העסק, בתוספת האחוז או הסכום הקבוע שמהווה את "שיעור תוספת החיוב" יורדים מהיתרה בכרטיס ומוחזקים עד למועד סגירת העסקה וחיוב סכום העסקה המדוייק מהכרטיס, או לפרק זמן של עד 7 ימים - המוקדם מבין שתי האפשרויות.
במקרים בהם סכום העסקה גבוה מיתרת המטבע הרלוונטי הטעון בכרטיס, הסכום הנותר ייגבה מהארנקים הנוספים בארנק על פי הסדר הבא: אירו, לירה שטרלינג ולאחר מכן שקל. שער המרה שנקבע על ידי מאסטרקארד יהיה השער שנקבע ביום ביצוע הפעולה בתוספת הפרשי שערים (לעיתים נקרא עמלת המרת מט"ח).
במקרים מסויימים ייתכן שבית העסק לא יסגור את העסקה תוך 7 ימים ולעיתים סגירת העסקה מתבצעת עד 30 יום מביצוע העסקה (כאשר רק אז ייגבה הסכום מהסמארטקארד שלכם) אנו ממליצים לעקוב אחרי הפעולות בכרטיס ב"פירוט העסקאות בכרטיס" ב "חשבון שלי" ולקחת זאת בחשבון, כולל סכום שיעור תוספת החיוב על מנת להבטיח שבכרטיס תהיה יתרה מספקת במועד סגירת העסקה. לרוב בית העסק יסגור את העסקה תוך 24 שעות מביצועה.
ראו גם סעיף- "מה ניתן לעשות כאשר אין יתרה מספקת בכרטיס לכיסוי סכום העסקה וסכום שיעור החיוב?" למידע נוסף בנושא זה.ראה בנוסף סעיף "הכרטיס והשימוש בו" בהסכם כרטיס נטען מט"ח.


במקרים בהם ערך העסקה בתוספת שיעור החיוב חורג מהיתרה הצבורה בכרטיס לאותו מטבע, יתרת הסכום תיגבה על ידי המרת מטבע נוסף בכרטיס לפי סדר העדיפויות: אירו,לירה שטרלינג ושקל.
ההמרה תבוצע לפי שער המרה הנקבע על ידי מאסטרקארד ביום ביצוע העסקה ובתוספת הפרשי שער.
ראה בנוסף סעיף "הכרטיס והשימוש בו" בהסכם כרטיס נטען מט"ח.

במקרים בהם אין יתרה מספקת בסך הארנקים השונים שבכרטיס על מנת לכסות את סכום העסקה בתוספת שיעור החיוב, ייתכן והעסקה תסורב.
לדוגמה- בארוחה במסעדה החשבון מגיע לסכום של 50 €  ובסמארטקארד שלכם שלכם ישנה יתרה של 50 € וקיים שיעור חיוב של 15% בעסקאות במסעדות/מזנונים. בעת ניסיון לחייב את הכרטיס העסקה תסורב כי לאחר הוספת שיעור החיוב לסכום דרושה יתרה של 57.50 € בכרטיס (50€+15% (7.50€)= 75.50€)
זיכרו- תמיד קחו בחשבון את שיעור החיוב. אם אתם משתמשים בכרטיס בבית עסק בו חל שיעור חיוב, עליכם לוודא שהיתרה בכרטיס מספיקה לכיסוי סכום העסקה בתוספת שיעור החיוב אחרת ייתכן ולא תוכלו לשלם באמצעות כרטיס הסמארטקארד  שלכם. אם בית העסק מאפשר זאת, תוכלו לבצע תשלום חלקי בכרטיס זה ואת היתרה לשלם באמצעי תשלום אחר.הקפידו ליידע את בית העסק וודאו את הסכום שתרצו לחייב בסמארטקארד שלכם. רצוי שבית העסק יעביר תחילה את החיוב במאסטרקארד ולאחר מכן יחייב את יתרת התשלום באמצעי התשלום האחר שבחרתם. ראה בנוסף סעיף "הכרטיס והשימוש בו" בהסכם כרטיס נטען מט"ח.

במקרים בהם נעשה שימוש בכרטיס בבתי עסק בהם חל  שיעור תוספת חיוב, ישנם מקרים בהם בית העסק מאשר את הכרטיס לפני קבלת הסכום הסופי בחשבונית.

הסכום המחויב על ידי בית העסק ושיעור תוספת החיוב יורד מהיתרה בכרטיס ונשמר. אין לנו אפשרות לדעת מראש כיצד בית עסק יגיש את העסקה והאם הוא יאשר מראש את סכום העסקה ולאחר מכן יבקש את חתימתכם או את אישורכם לסכום הסופי עם תוספת עמלה או דמי שירות מוסכמים על ידכם. לכן באופן אוטומטי מתווסף שיעור תוספת החיוב בבתי העסק המופיעים ברשימה הבאה.

בית העסק

שעור תוספת חיוב ( % מהסכום שאושר)

מסעדות/מזנונים, ממכר שתייה

15%

מכשירים אוטומטיים לרכישת דלקים

75 UDS  או שווה ערך לפי מטבע העסקה

בזמן נסיעה (בחו"ל), אנו ממליצים לבחור בתשלום במטבע המקומי ולא בשקלים (למרות שהכרטיס יזוהה בבתי העסק כישראלי). בחירת תשלום במטבע מקומי- במיוחד אם הוא אחד מהמטבעות הטעונים על הכרטיס, תמנע תשלום של הפרשי שער ועלויות נוספות.
זיכרו, אם המטבע המקומי הוא לא אחד מהמטבעות הטעונים על הכרטיס או אם אין יתרה מספקת במטבע התשלום, יתרת הסכום תגבה מארנק אחר לפי הסדר הבא: תחילה במטבע אירו, ולאחר מכן במטבע ליש"ט,  בנוסף תגבה עמלת המרה.
(למידע נוסף ראו את
טבלת העמלות).

סמארטקארד של בנק הדואר  הוא כרטיס חכם נוח וגמיש, אך לא מתאים לכל בתי העסק. אנו לא ממליצים להשתמש בכרטיס כפיקדון בחברות להשכרת רכב, בתי מלון או הפלגות. בתי עסק אלה מעריכים את הסכום הסופי לתשלום ושומרים סכום מסויים בכרטיס. לא ניתן יהיה להשתמש בסכום השמור עד לשחרורו על ידי בית העסק.

ה"חשבון שלי" הוא כלי לניהול כרטיסך באמצעות האינטרנט. אחרי ההרשמה ניתן לבדוק את יתרת הכרטיס, להמיר כסף בין ארנקי הכרטיס (המטבעות הטעונים בכרטיס) ולראות את פירוט הפעולות בכרטיס.

לחץ על "החשבון שלי", בחר "רישום חדש" ופשוט עקוב אחר ההוראות שמופיעות במסך. בכל כניסה ל"חשבון שלי" תתבקש להקיש את 4 הספרות האחרונות של כרטיסך.

ניתן לבדוק את היתרה בכרטיס, את פירוט העסקאות ולהמיר כסף בין המטבעות מיד עם ההרשמה ל"חשבון שלי".

פרטי ההתקשרות למוקד השירות הטלפוני תוכל למצוא כאן

כן, ניתן לשחזר את הקוד הסודי באמצעות התקשרות למוקד השירות הטלפוני. שם ניתן לקבל סיוע 24/7 או לדבר עם אחד מנציגי השירות שלנו במידה שעולות שאלות נוספות. שים לב- לא ניתן לשנות את הקוד הסודי.

מומלץ לבדוק את פירוט העסקאות ואת יתרת הכרטיס לעיתים קרובות. ניתן לבדוק זאת באינטרנט, לאחר שרשמת את כרטיסך ב"חשבון שלי".
לשאלות בנושא יתרתך בכרטיס או אם הבחנת בעסקה שאינה מזוהה, אנא צור קשר עם מוקד השירות הטלפוני במהירות האפשרית, או בכל מקרה תוך שנה מיום מחיוב העסקה. צוות מוקד השירות הטלפוני ישמח לבדוק ולאשר את פרטי העסקה עבורך.
אם יש עסקה שגויה, צוות מוקד השירות הטלפוני יכול להתחיל עבורך בהליך הכחשת העסקה, ייתכן ותתבקש לספק מידע נוסף בכתב בנוגע לעסקה שלא זוהתה, או למלא טופס הכחשה. אנא עזור להם לסייע לך על ידי מסירת מירב המידע שיש ברשותך.
לחץ כאן לפרטים נוספים על אופן הורדת ומילוי טופס ההכחשה.

 


אם נתקלת בבעיה בעת שימוש בכרטיס, ראשית בדוק מספר דברים:

  1. היתרה הטעונה בכרטיס מספיקה לביצוע הרכישה.
  2. הקוד הסודי שהוקש תקין. בסעיף "כיצד..?" מופיע הסבר על אופן קבלת תזכורת.
  3. בית העסק בו מתבצעת הרכישה מכבד כרטיסי מאסטרקארד.
  4. בכרטיס קיימת הגבלה על סכום המשיכה או הרכישה - לדוגמא הסכום המקסימלי אותו ניתן להוציא בבית עסק. את ההגבלות ניתן לראות בדף "חשוב לדעת". בנוסף, בחלק מהמכשירים למשיכת מזומנים קיימת הגבלת סכום הנקבעת על ידי בית העסק.

שים לב: אם על מסך המכשיר האוטומטי למשיכת מזומנים מופיעה השאלה: "איזה חשבון?" מומלץ לבחור באפשרות "קרדיט".
ניתן למשוך מזומנים ממכשיר אוטומטי למשיכת מזומנים בסכום של עד לגובה היתרה הזמינה בכרטיס (כולל העמלות הנלוות) ואם הסכום עומד במגבלות הסכום של המכשיר האוטומטי.
 

התקשר מיד למוקד השירות הטלפוני.
צוות השירות המקצועי שלנו תמיד מוכן לסייע. אנו נשמח לעזור 24  שעות ביממה. בהתאם למגבלות וליכולותינו, במקרי חירום נוכל להציע העברת מזומנים (עד גובה היתרה בכרטיס) ו/או כרטיס חלופי.

אם אינך מעוניין להחזיק יותר בכרטיסך, תוכל למשוך את יתרת הכרטיס ממכשיר למשיכת מזומנים (בכפוף למגבלות המכשיר) המכבד כרטיסי מאסטרקארד. ניתן לסגור את הכרטיס גם באמצעות סניפי דואר ישראל.

ניתן להעביר את היתרה לכרטיס חדש או לפרוע את היתרה (כרוך בעמלות) ולסגור את הכרטיס.

למען השקט הנפשי שלך תוכל לרכוש כרטיס נוסף במעמד רכישת הכרטיס הראשוני בלבד ולהשתמש בו כגיבוי. אנא שים לב שלא ניתן למסור את הכרטיס לשימוש אדם אחר. ראה את תנאי השימוש בכרטיס למידע נוסף.