מאסטרקארד אבטחת הכרטיס

אבטחת הכרטיס

אבטחת הכרטיס  
לצערנו מושגים כמו גניבת זהות והונאות אינם זרים לנו בימים אלו. אנו מודעים לאיום זה ולדאגותיכם הכרוכות בכך זו הסיבה שמניעת הונאות נמצאת בחשיבות עליונה אצלנו. הפעילות בכרטיסי סמארטקארד מנוטרת באופן קבוע לזיהוי פעילות חריגה. אם אנו מגלים דבר מה חשוד ניצור איתך קשר לבדיקת הפעולות בכרטיס, נציג בפניכם כמה עצות שיעזרו לכם להימנע מהונאות.
 
פעולות בסיסיות

 • הנך מתבקש לוודא את שלמות ותקינות כרטיס הקוד הסודי לפני פתיחתו, זאת לצורך הבטחת סודיות הקוד.
 • אנו ממליצים, מיד עם קבלת הכרטיס בסניף לשנן את הקוד הסודי. לאחר שינון הקוד הסודי השמד אותו.
 • אין לשמור את הקוד הסודי יחד עם הכרטיס, מרגע זה הכרטיס פעיל וניתן לבצע בו פעולות.
 • חתום בגב הכרטיס מיד עם קבלתו.
 • בדוק את עסקאותיך באופן קבוע ודווח מיד על חריגה.
 • אם הדפסת את פירוט העסקאות מהאינטרנט שמור אותו היטב וגרוס אותו במידה וסיימת להשתמש בו.
 • לעולם אל תמסור את פרטיך האישיים למישהו שמתקשר אליך בטענה שהוא נציג של חברה מוכרת.
 • אל תמסור את פרטיך כתגובה על דואר אלקטרוני שקיבלת מכתובת שאינך מכיר.
 • היזהר מאדם כלשהו המבקש פרטים מזהים נפוצים, כגון: שם הנעורים של אימך, תאריך לידה או מידע על מקום עבודתך.
 • לעולם אל תמסור את הקוד הסודי שלך, אפילו לא לאדם הטוען שהוא נציג החברה שהנפיקה את הכרטיס.
 • אל תיתן לשום דבר להסיח את דעתך כאשר אתה משתמש במכשיר למשיכת מזומנים או מבצע עסקה בכרטיס. יכול להיות שמישהו מנסה לגלות את הקוד הסודי שלך לכרטיס.

 
הונאות במכשירים למשיכת מזומן

 • לעולם אל תרשום את הקוד הסודי שלך או תשמור אותו ביחד עם הכרטיס. היה ערני בעת שימוש בכרטיס ותהיה בטוח:
  • שלא חיבלו במכונה.
  • שאף אחד לא יכול לראות אותך מקיש את הקוד הסודי.
  • הכרטיס והמזומן מוסתרים ובטוחים לפני שאתה עוזב את המכונה.
  • שמור כל מסמך מודפס והשמד אותו במועד מאוחר יותר.
 • אם כרטיסך "נבלע" אנא צור קשר עם המוקד לקבלת עזרה.


זיוף והונאה
 
בא בקלות הולך בקלות. תמיד שמור את כרטיסך בטווח ראיה בעת ביצוע רכישה. יכול להיות שיסרקו את פרטיו.
"סריקה" מתרחשת כאשר המידע על הפס המגנטי מועתק באופן אלקטרוני לכרטיס אחר, המאפשר לזייפנים לבזבז/לגנוב את הכספים שנמצאים בכרטיסך. זה קורה לרוב בתחנות דלק, מסעדות, ברים ומכשירים למשיכת מזומנים. למרות שכרטיסך מאובטח על ידי השבב המגנטי והעתק הכרטיס לא יוכל לעבוד ללא השבב.
 
אל תתפס ברשת
 
מאוד חשוב כשאתה משתמש בכרטיס ברשת זה יהיה בדפדפן מאובטח. דפדפן מוכר כלשהו אשר יתריע בפניך האם האתר בו אתה נמצא מאובטח או לא מאובטח.
דפדפנים אלה מערבלים את המידע האישי שלך לפני המשלוח שלו כך שאף אחד אחר לא יוכל לקרוא אותו. דאג שבמחשבך תהיה תוכנת אנטי וירוס עדכנית. Firewall יכול גם הוא לעזור בהגנה על מחשבך.
 
רכישה בטוחה באינטרנט
 
דע עם מי אתה עושה עסקים. השתמש רק בחברות מוכרות והקלד את כתובת האינטרנט שלהם בעצמך. אל תמסור את פרטיך כתגובה לדואר אלקטרוני שאינך מכיר ואם האתר נותן לך אפשרות להשתמש בערוץ מאובטח בחר בו.
כפי שאתה שומר קבלות למקרה שתרצה להחזיר או להחליף מוצר כלשהו, עליך לשמור עדויות לכל העסקאות. הדפס ושמור עותק של טופס ההזמנה והאישור שלה.
 
"דיוג" (Fishing)
 
"דיוג" זהו ניסיון של רמאים "לדוג" את כרטיסך, חשבונך או פרטיך האישיים. ניסיונות "דייג" מופיעים כדואר אלקטרוני  שנראה כאילו הגיע מהבנק שלך או ממנפיק הכרטיס שלך העוסק כביכול בביטחון שלך. אז מורים לך ללחוץ על קישור המוביל אותך לאתר שיקרי המבקש מימך להכניס את פרטיך על מנת להיכנס לחשבון. האתר מתוכנן כך שהוא שומר את כל הפרטים שהקלדת בו.
אם ניצור איתך קשר באמצעות הדואר האלקטרוני אנו לעולם לא נבקש מימך להיכנס לקישור בו עליך להקליד את פרטיך האישיים וסיסמתך. אם מתעוררות בך אי אלו ספקות לגבי אמיתות התכתבויות בנודע לכרטיס הסמארטקארד שלך, אנא צור עם מוקד השירות הטלפוני להבהרות נוספות.
זכור, אם אתה מתבקש להקליד את הקוד הסודי שלך לתוך אתר אינטרנט יחד עם פרטי כרטיס האשראי שלך, זה כנראה אתר הונאה, עליך לסגור את הדפדפן באופן מיידי.


"חוואות" (Farming)
 
"חוואות" פועלת בשיטות הדומות ל"דיוג" לצורך פיתוי כניסה לאתר אינטרנט, אך משתמשת בתוכנות חבויות המפנות מאתרים אמיתיים לאתרים שקריים. היא מעתיקה סמלי חברות אמינות כמו בנקים גדולים, משווקים באינטרנט וחברות המנפיקות כרטיסי אשראי ומשכנעת אותך להכניס את פרטיך האישיים.
זכור, אם אתה מתבקש להקליד את הקוד הסודי למשיכת מזומנים באתר אינטרנט יחד עם פרטי הכרטיס, ככל הנראה מדובר האתר מזוייף. סגור את הדפדפן באופן מיידי וליצור קשר עם מוקד השירות הטלפוני. 
 
כרטיסים שנגנבו / אבדו

אם הסמארטקארד שלך  נגנב או נאבד, דווח מידית על כך למוקד השירות הטלפוני. הדיווח המיידי יסייע להגן על הכספים הטעונים בכרטיס. הצוות המסור שלנו זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע כדי לעזור לך להמשיך להנות מהטיול.


לדף הבית של כרטיס מאסטרקארד